יזמות

הרשות מנסה ליזום פרויקטים אשר מתבססים על שימוש בתשתיות, נכסים ומשאבים עירוניים קיימים לצורך יצירת הכנסות ישירות ועקיפות לעירייה.

פרויקטים בתחום היזמות

 • אוטו-תל שיתוף מכוניות

  עיריית ת"א יפו והרשות הקימו מערך שירות של שיתוף מכוניות (Car Sharing) בתל אביב, על בסיס עקרון דומה לזה של מערך התל אופן. מערך שיתוף המכוניות מעמיד לרשות המנויים – תושבי אזור הפריסה והמבקרים בו – 360 מכוניות הפרוסות ברחבי העיר. במסגרת השירות מנוי יכול לשכור רכב בנקודה א' ולהחזירו לנקודה ב' באזור מתן השירות.

  בהתבסס על בחינת מערכים דומים בעולם, סבורה הרשות כי השקת המערך עשויה להפחית בעתיד את כמות המכוניות בעיר ובהתאם הפחתת הנסיעה, לעודד את השימוש בתחבורה ציבורית ולהפחית את פליטת המזהמים בתחומי העיר.

  לשם הקמה, תפעול ואספקת השירות התקשרה הרשות עם חברת גוטו שיתוף רכבים TLV (לשעבר חברת car2go שיתוף רכבים TLV). השירות הושק באוקטובר 2017.

  מיום ההשקה המסחרית ועד למחצית שנת 2023 נעשו בשירות כ-2.8 מיליון נסיעות.

  לאתר אוטותל:
  www.autotel.co.il

 • תל-אופן

  עיריית ת"א יפו מעודדת את השימוש באופניים ככלי תחבורה לנסיעות בעיר, כחלק מהמדיניות התחבורתית הכוללת של העירייה, השמה דגש על אמצעי תחבורה ידידותיים לסביבה, ועל מתן מגוון פתרונות תחבורה שיקטינו את הצורך בהתניידות עם רכבים פרטיים בעיר.

  במהלך שנת 2010 נחתם הסכם עם חברת מטרופאן תחבורה שיתופית (לשעבר אף. אס. אם) להקמת מערך השכרת אופניים שכלל בעת ההקמה 1500 זוגות אופניים ו-150 תחנות עגינה בפריסה עירונית מלאה.

  המערך הושק בסוף אפריל 2011 ובמסגרתו פרוסות ברחבי העיר כ-170 תחנות.

  לאתר תל אופן:
  www.tel-o-fun.co.il

 • מתקנים סולאריים

  הרשות מקימה מערכות פוטו-וולטאיות הכוללות פאנלים סולאריים לייצור חשמל על גגות נכסים עירוניים. במסגרת זו, הקימה הרשות עשרות מערכות על גגות בתי ספר ומבני ציבור אחרים בהתאם לאסדרות השונות אשר הנקבעות ע"י רשות חשמל.

  במסגרת הפרויקט, משמשת הרשות יזם המתקין מתקנים סולאריים במימון עצמי, בתמורה לעמלה מתוך החיסכון בחשמל של הנכס הרלוונטי.

  עד כה הוקמו עד כה במסגרת פרויקט זה כ-100 מערכות בהספק כולל של כ-7 מגה וואט.

   

 • נון סטופ דיגיתל

  הרשות הקימה מערכת אשר שולבה בכרטיס ה"דִיגִיתֶל" – כרטיס התושב החדש של תושבי העיר. מערכת זו אפשרה ביצוע רכישות ומימוש הטבות והנחות בבתי עסק. באופן זה יהווה כרטיס התושב מועדון לקוחות של תושבי העיר, וזאת חלף פעילות מועדון מקסימום תל אביב שסיים את פעילותו במהלך שנת 2014. כרטיס הדיגיתל קושר לכרטיס האשראי של הלקוח. הפעילות בוצעה ע"י חברת מולטיפס אשר זכתה במכרז שפרסמה הרשות.

  הפרויקט הסתיים במרץ 2017.

 • סיבים אופטיים

  הרשות אחראית על ניצול תשתיות העיר לצורך הנחת קנים ריקים שישמשו את חברות התקשורת להנחת סיבים אופטיים.

  במסגרת פרויקט זה מניחה הרשות צנרת ייעודית המשמשת את חברות התקשורת להנחת סיבים אופטיים עבור השירותים המסופקים על ידן.

  הפרויקט הינו פרויקט מתמשך.

 • מקסימום תל אביב

  כרטיס תושב משולב עם כרטיס אשראי שהעניק הטבות ייחודיות לתושבי העיר.

  הפרויקט הסתיים בשנת 2014.

עוד תחומי פעילות